2014 - 2015 Çocuk Hakları

Çocuk Hakları konulu öykü yarışmasında ödül ve mansiyon alan öyküler, Doğan Egmont Yayıncılık tarafından kitaplaştırılmış ve ödül töreninde öğrencilere ve yıl sonunda da derneğimizin etkinliklerine katılan tüm okullara dağıtılmıştır. 

BİRİNCİ KATEGORİ 5. ve 6.SINIFLAR DERECEYE GİRENLER

BİRİNCİ
Alper Yazoğlu İlköğretim Okulu
Levent Tuna Tosun - Unutma Sen de Çocuktun 

BİRİNCİ
Özel Tarih Ortaokulu
Sude Naz Aktaş - Ben Emir

İKİNCİ
Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi
Elif Naz Kurt - Çocuklar İçin

ÜÇÜNCÜ
Özel Rota Ortaokulu
Gamze Duran - Ayşe'nin Adaleti

BİRİNCİ KATEGORİ 5. ve 6.SINIFLAR MANSİYON ALANLAR 

MEV Koleji Özel Basınköy Okulları
Buğra Karahan - Okul Yolu

Özel Edirne Beykent Ortaokulu
Royem Tanrıverdi - Sema’nın Zorlu Hayatı

Özel İzmir Mavişehir Doğa Ortaokulu
Salih Kobaş - Artık Bende Okuyorum

Özel Rota Ortaokulu
Ege Nehar Rona - Cam Silici Çocuk

Özel Rota Ortaokulu
Mert Özkan - Küçük Ömer

Sabiha Hanım Ortaokulu
Beyza Göl - Mutlu Son

Sabiha Hanım Ortaokulu
Muhammed Enes Keleş – Otopark

İKİNCİ KATEGORİ 7. VE 8. SINIFLAR DERECEYE GİRENLER

BİRİNCİ
Hatemoğlu Ortaokulu
Burak Can Şahin - Umuda Yürümek

İKİNCİ
Mimar Sinan İmam Hatip Lisesi
Gökçe Canbaz - Haklarımı Kaybettim Hükümsüzdür

ÜÇÜNCÜ
MEV Koleji Özel Basınköy Okulları
Zeynep Okur - Neşeli Bir Islık

İKİNCİ KATEGORİ 7. VE 8. SINIFLAR MANSİYON ALANLAR

23 Nisan İmam Hatip Ortaokulu
Melisa Akyol - Duyarlı Olmak

Burdur Bilim ve Sanat Merkezi 
Feyza  Özdemir - Köle Kapkaççılar

Gazitepe Ortaokulu
İlayda Çelik - Çocuk (H)Aklı

Hakkı Demir Ortaokulu
İrem Tufan - Bir Yıldız Daha

İstek Özel Belde Ortaokulu
Kardelen Ceren - Mutlu Yaşam Hakkı

İstek Özel Bilge Kağan Ortaokulu
Dilara Gür - Kaçak

Kültür Koleji
Ege Feridun Hünerli - Zombi’nin Hakları Ne Olacak?
           
Özel Bilim Adası Ortaokulu
Melis Say- Zeliha

Özel Eryaman Bilim Doğa Ortaokulu
Ashley Çağlasu Bezen - Beni An

Özel Eryaman Bilim Doğa Ortaokulu
Darya Köşkeroğlu - Masumiyet Zinciri
Özel İzmir Türk Koleji
Defne Kaya - Tek İstediğim Mutluluktu

ÜÇÜNCÜ KATEGORİ 9. VE 10. SINIFLAR DERECEYE GİRENLER:

BİRİNCİ
Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi
Elif Naz Akgün - Üşüyen Geceye Güneş Yetmez

BİRİNCİ
Edirne Güzel Sanatlar Lisesi
Hüseyin Babacan - Küçük Adamın Yorgun Ayakları  

İKİNCİ
Aydın Doğan Bilim ve Sanat Merkezi
Nesibe Bilge Gündoğar - Toprak Kokusu   

ÜÇÜNCÜ
Özel Rota Fen Lisesi
Nilay Isıkan - Ben Daha Çocuğum

ÜÇÜNCÜ 
Şehzadeler Manisa Bilim ve Sanat Merkezi 
Büşra Evren - Tüm Hakları Alınan Haklılara Karşı
 
ÜÇÜNCÜ KATEGORİ 9. VE 10. SINIFLAR MANSİYON ALANLAR

Bahçeşehir Koleji Alanya Fen Lisesi
Yasemin Deniz Aslan  - Dilenci Çocuk (Garip Ali)

Bahçeşehir Koleji Alanya Fen Lisesi
Aysun Şengöz - Gazeteci Çocuk

İstek Özel Bilge Kağan Ortaokulu
Büşra Naz Kandemir - Çalınan Zaman

Kurtköy Özel Doğa Anadolu Lisesi
Aleyna Yüksel - Benim Hikayem

Kurtköy Özel Doğa Anadolu Lisesi
Talha Togur - Küçük

Özel Biltek Anadolu Lisesi
Elif Çelikkaya - Bir Avuç Hayat, Bir Adım Özgürlük

Özel Rota Fen Lisesi
İlayda Fırlar - Kırık Kanatlı Kelebek

DÖRDÜNCÜ KATEGORİ 11. VE 12. SINIFLAR DERECEYE GİRENLER

BİRİNCİ
Manisa Sosyal Bilimler Lisesi
Esengül Günay - Masumluğuma Dokunma

İKİNCİ
Edirne Güzel Sanatlar Lisesi
Şaheste Kevser Nurani - Bir Bilye

İKİNCİ
Işıklar Askeri Hava Lisesi
Taha Yasin Türedi - Göremeyenlerin Anısına

ÜÇÜNCÜ
Edirne Güzel Sanatlar Lisesi
Zehra Korucu - Beyaz
  
DÖRDÜNCÜ KATEGORİ 11. VE 12. SINIFLAR MANSİYON ALANLAR

Edirne Güzel Sanatlar Lisesi
Ayça Aydoğan - Meleğimin Kanatları

Edirne Güzel Sanatlar Lisesi
Simge Kayalı- Sevgi Dolu Dokunuş

Edirne Güzel Sanatlar Lisesi
Burcu Durak - Tek Kapılı Umut

Edirne Güzel Sanatlar Lisesi
Aygül Atay - Yaşasın Yıldızlar

Haluk Ündeğer Anadolu Lisesi
Bilal Aydın - Kristal Geceden

Işıklar Askeri Hava Lisesi
Deniz Hayta - Gece Perisi

Kurtköy Özel Doğa Anadolu Lisesi
Kübra Teber - Kan Kaybı

To Top ↑