2013 - 2014 Barış

Barış konulu öykü yarışmasında ödül ve mansiyon alan öyküler, Doğan Egmont Yayıncılık tarafından kitaplaştırılmış ve ödül töreninde öğrencilere ve yıl sonunda da derneğimizin etkinliklerine katılan tüm okullara dağıtılmıştır. 


2014 YILI ÖYKÜ YARIŞMASI’NDA DERECEYE GİRENLER

BİRİNCİ KATEGORİ ( 5. ve 6. Sınıflar)

Birinci: Mehmet Furkan Şaşma - Asrın Örgü Modeli
Mümine Hatun Ortaokulu / Karaman

İkinci: Levent Tuna Tosun - Kendimle Barış
Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu / Edirne

Üçüncü: Aybüke Ayer - Barış Ağacı
Özel Bilge Ortaokulu / Kocaeli

Mansiyon: Aslı Su Karakayalı - Kardeş Devletler
Özel Rota Ortaokulu / İzmir

Mansiyon: Can Turbay - Küçük Barış Elçileri
Özel Rota Ortaokulu / İzmir

Mansiyon:  Ege Nehar Rona - Barışa Doğan Çocuklar
Özel Rota Ortaokulu / İzmir

Mansiyon: Doğa Tanrıverdi - Barış Tüneli
Özel Doğa Ortaokulu Ankara Çukurambar Oxford Quality Programme

Mansiyon: İrem Ayşe Kayacıoğlu - Beyaz Güvercin
Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi / İstanbul

Mansiyon: Elifnaz Kurt - Yumi ve Benim Hikâyem
Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi / İstanbul

Mansiyon: Furkan Uğur - Düşman Kardeşler
Isparta Bilim ve Sanat Merkezi

İKİNCİ KATEGORİ ( 7. ve 8. Sınıflar)

Birinci: Ayşenur Tanal - Bana Bir Tane Barış Verir Misin?
Milli Mensucat Ortaokulu / Adana

İkinci: Mehmet Efe Ümit - Turna Kanatlarında Barış
VKV Koç Özel Ortaokulu / İstanbul

Üçüncü:  İdil Oto – Kanat
Özel Doğa Ortaokulu Ankara Çukurambar Oxford Quality Programme

Üçüncü: Murat Emre Aktan - Hulki ile Barış
Özel Doğa Koleji Beykoz / İstanbul

Mansiyon: Balca Su Özkan - Saç Örgüsü
İstek Özel Belde Ortaokulu / İstanbul

Mansiyon: Esra Tan – Barış
Hakkı Demir Ortaokulu / Sakarya

Mansiyon: Selin OSMAN - Lütfen Yıldızlar Kaymasın
MEV Koleji Özel Basınköy Okulları / İstanbul

Mansiyon: Şevval Asude Kaplan - Barış Kök Salacak
Şehit Öğretmen Hasan Akan Ortaokulu / İstanbul

Mansiyon: Zeynep Kökten - Haştiye ve Barış’la Gelen Barış
İELEV Eğitim Kurumları Özel 125. Yıl Ortaokulu / İstanbul

Mansiyon: Ayşegül Dede – Resim
Özel Biltek Koleji / İstanbul

ÜÇÜNCÜ KATEGORİ (HAZIRLIK- 9. ve 10.Sınıflar)

Birinci: Berfin Saime Sarı - Düşten de Güzel
Özel Final Fen Lisesi / Bursa

İkinci: Büşra Naz Kandemir - Üç Kanat Ötesi
İstek Özel Bilge Kağan Anadolu Lisesi / İstanbul

Üçüncü: Şaheste Kevser Nurani - Kumdan Kaleler Yapın Benimle
Edirne Güzel Sanatlar Lisesi

Üçüncü: Aysun Şengöz - Kızıl ve Beyazın Savaşı 
Bahçeşehir Koleji Alanya Fen Lisesi / Antalya

Mansiyon: Cansın Turbay - Barışa Özlem
Özel Rota Anadolu Lisesi / İzmir

Mansiyon: Ali Sarper Özer - Mavi Çocukluk Topum
Özel Florya Anadolu Lisesi / İstanbul

Mansiyon: Büşra Seyhan - Barışın Kanatlarında
Çevre Koleji / İstanbul

Mansiyon: Ceren Muratlı – Sarışın
İstek Özel Belde Anadolu Lisesi / İstanbul

Mansiyon: Işıl Aslı Karacan - Minicik Elli Kocaman Devler
İstek Özel Bilge Kağan Anadolu Lisesi / İstanbul

Mansiyon: Muhammed Emin Tuna - Önce Kendinle Barış
Işıklar Askeri Hava Lisesi / Bursa

Mansiyon: Esin Ece Aydın - Soğuk Sıcak
Nilüfer İMKB Fen Lisesi / Bursa


DÖRDÜNCÜ KATEGORİ ( 11. ve 12. Sınıflar)

Birinci: Fatmanur Savruk - Çocuk Korosu
Edirne Güzel Sanatlar Lisesi

İkinci: Taha Yasin Türedi - Bir Sevginin Öyküsü
Işıklar Askeri Hava Lisesi / Bursa

Üçüncü: Didem Tecimel - Gül Gölü
İstek Özel Belde Anadolu Lisesi / İstanbul

Mansiyon: Aygül Atay – Büyüdüm
Edirne Güzel Sanatlar Lisesi

Mansiyon: İ.Mert Eker - Şimdilerde Herkes
Edirne Güzel Sanatlar Lisesi

Mansiyon: Burcu Durak - Barışın 3’ü
Edirne Güzel Sanatlar Lisesi

Mansiyon: Dünya Bayatlı - Gerçeklerden Kaçış
Kurtuluş Anadolu Lisesi / İstanbul

Mansiyon: Deniz Kabayel - Ağlayan Balık
Kurtuluş Anadolu Lisesi / İstanbul

Mansiyon: İremsu Duran - İkilemsel Dünya
Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi / İstanbul

To Top ↑